Mé zákaznice testují: Přírodní čističe Chistee.

Složení kosmetiky řešíme hodně. Ale zkoumáte složení toho, čím vytíráte podlahu, leštíte zrcadla nebo myjete nádobí?

V létě jsem byla na dovolené v Chorvatsku. Přišli jsme do přístavu a na hladině moře se třpytily bublinky jarové vody, které se tam ocitly po mytí lodí. Mezi pěnou plavaly rybky a já se divila, že vlastně ještě plavou. A přišlo mi to v ten moment dost smutné, že čisticí prostředky a nafta z lodí nejsou tím jediným, co je do vody vypouštěno.

Po příjezdu domů jsem hned vyházela zbytky chemie, kterou jsem stále částečně používala k mytí domácnosti. A opravdu vše jsem nahradila čističi Chistee.

Kdo tuto značku neznáte, tak tady je základní info:

  • Slovenský výrobce čisticích prostředků.
  • Úžasně jednoduché a efektivní přírodní složení.
  • Díky neškodnému složení můžete čističe směle používat bez rukavic a jsou bezpečné i pro děti.
  • Z koncentrátů si vyrobíte čistič na míru dle potřeby.

Nedávno jsme s Chistee vymysleli super akci. Dvěma odvážlivcům jsme poslali na otestování sady čisticích produktů. Úkolem bylo během dvou týdnů produkty podrobit zátěžovým zkouškám a sepsat na ně reálnou, ničím nepřikrášlenou recenzi. A jak se zákaznicím Borůvkového kopečku čistilo, si můžete přečíst právě v tomto článku.


1. SET PRO MYTÍ AUTA

Kačka testovala set pro mytí auta. Za každým produktem je rovnou i její hodnocení –  do plných, přátelé! 🙂 A co v této sadě najdete?

Kačka se zaměřila na důkladnou fotodokumentaci, protože co člověka přesvědčí víc, než právě důkaz v podobě fotky, že jo. Tady jsou:

Car Wash Interior – vlevo PŘED vyčištěním, vpravo PO vyčištění.

 

Car Wash Interior – vlevo PŘED vyčištěním, vpravo PO vyčištění.

 

Car Wash Interior – vlevo PŘED vyčištěním, vpravo PO vyčištění.

 

Car Wash Interior – vlevo PŘED vyčištěním, vpravo PO vyčištění.

Jaký je Kaččin závěr?

„Musím říct, že z počátku jsem myslela, že to nebude moc veliký zázrak, ale opak je pravdou! Nejvíce jsem využila přípravek Car Wash interior, který je podle mě ze všech největší hvězda. Ocenila jsem kromě úžasné čisticí schopnosti také příjemnou vůni a to, že všechny přípravky jsou přírodní, což je opravdu super.“

 

2. SET PRO ÚKLID DOMÁCNOSTI

Peťa dostala za úkol vyzkoušet sadu pro úklid domácnosti. Ta obsahuje:

Peťka čistila tak intenzivně, že na fotodokumentaci neměla vůbec čas. 🙂 Zato se opravdu podrobně rozepsala. Tak co si o čističích myslí?

Dish Wash

Vůně

Když jsem poprvé přičichla přímo k tekutině v láhvi, trochu jsem se vůně zděsila – připomínala mi čpavek/barvu na vlasy. Poté jsem došla k názoru, že to bylo právě oním množstvím. Při nanesení adekvátní dávky na čištěný povrch byl ze začátku nejdřív cítit jakýsi slabý „ocas“, ale po chvilce se již vůně rozptýlila. Po očištění povrchu byla tedy vůně lehká, nevtíravá a velmi příjemná. Bylo poznat, že prostředek neobsahuje žádný „parfém“ ani jinou složku, která vůni nějak drasticky mění, tedy nic nepřirozeného ani umělého.

Mytí nádobí

Pění o poznání méně než klasický prostředek na nádobí, tudíž jsem měla tendenci používat ho větší množství, což mi bylo poněkud líto vzhledem k tomu, že bych jej tímto způsobem spotřebovala velmi rychle.

Nádobí umyje stejně kvalitně jako klasický mycí prostředek, ovšem vzhledem k jeho ceně bych raději upřednostnila na mytí nádobí levnější produkt, který déle vydrží, a Dish Wash jsem tedy raději používala např. na omývání povrchů.

Čištění povrchů

Zkoušela jsem jej na čištění desky kuchyňské linky, dřezu, sporáku i dlaždic a nemůžu nic namítnout – poradil si se všemi skvrnami a navíc povrch krásně „ovoněl“.

Ovoce a zelenina

Bylo velmi zvláštní čistit si ovoce čisticím prostředkem. 🙂 Testovala jsem na jablcích, po přičichnutí byla na ovoci rozpoznatelná vůně Dish Washe, stejně tak i po ochutnání. Osobně jsem nepoznala žádný rozdíl mezi tímto omytím a omytím ovoce obyčejnou vodou.

Home Cleaner

Vůně: stejná, viz výše

Čištění spár mezi dlaždicemi

Na čištění spár si Home Cleaner vzala do parády mamka. Jelikož je na pořádek jako pes a co se úklidu týče, má opravdu přísná kritéria, jednalo se o opravdu zátěžový test.

A výsledek udělal dojem i na ni – Home Cleaner špinavá místa opravdu vyčistil a spáry rozzářil. Stačilo nastříkat, nechat působit a setřít, nebylo potřeba ani nějaké extra drhnutí. Výsledek byl vidět až po několika minutách, kdy spáry zcela uschly. Mamka z něj byla nadšená, doteď spáry drhla pomocí kartáče a prostředku Mr. Proper. Už mě dokonce poprosila, abych jí jednu lahev prostředku objednala, a to už je co říct. 🙂

Zrcadla a sklo

Zrcadla a sklo, to byl snad jediný kámen úrazu. Zkoušela jsem vyčistit několik zrcátek, zrcadel, oken i skleněných vitrín. Na malých plochách mi přišel výsledek skvělý, ovšem na velkých plochách zanechával čistič šmouhy, které prostě nešly vyleštit.

Zkoušela jsem několik postupů (vyleštit plochu čtyřmi různými hadry z různých materiálů, kuchyňskými utěrkami atd.), ale nikdy jsem nedosáhla uspokojivého výsledku. Když jsem na daný povrch poté vyzkoušela klasický čistič přímo určený na čištění skla (např. značky Viss), šmouhy zmizely. Říkala jsem si, že je to nejspíš způsobeno tím, že je ve složení obsaženo mnoho olejů, které tedy zanechávají povrch „mastný“.


K tomu mám jednu poznámečku: Home Cleaner (stejně jako Glass Cleaner, který je určen přímo na sklo) musí být ze skla smyt vodou, pak šmouhy nezanechává. Běžné čističe jsou totiž na bázi alkoholu, který se sám odpaří. Oleje a výtažky na povrchu zůstanou, a proto musí být smyty vodou. 😉


 

Čištění povrchů

Co se povrchů týká, očistila jsem s ním snad všechno – dřevěný nábytek, dlaždice, sporák, parapety, umyvadlo, WC, kov…

Universal Cleaner

Vůně: stejná, viz výše

Ruční praní

Zkoušela jsem s ním ručně vyčistit krev z oblečení ještě před tím, než jsem ho hodila do pračky. Nechala jsem jej nejdřív chvíli působit přímo na skvrně a poté jsem skvrnu ručně vydrhla. Skvrnu odstranil celkem obstojně, rozdíl mezi ním a pracím prostředkem bych rozhodně nepoznala.

Co hodnotím kladně je to, že byl velmi šetrný k rukám. Když přepírám oblečení ručně pomocí klasického Arielu/Persilu, mám poté takové „lepivé“ ruce a když si je po chvíli promnu, připadá mi, jako kdyby byly takové „vrzavé“. To se mi ale nyní nestalo, takže za mě plus.

Podlaha a skvrny

Velmi jsem si Universal Cleaner oblíbila na vytírání, zkoušela jsem jej jak na dlaždičky, tak na linoleum. Dokonce se mi s ním povedlo odstranit z podlahy skvrny od akrylového tmelu či zbytků barvy po malování. Na skvrny od zaschlé barvy jsem již musela použít trochu hrubé síly, ale všechno šlo dolů.

Kuchyně + Koupelna

Zvládl vyčistit povrchy v kuchyni i koupelně. Velmi dobře jsem s ním vyčistila sprchovou vaničku i spáry v koupelně, ve kterých byly usazeny nečistoty.

„Přestože jsem se všemi třemi prostředky byla spokojena, nejvíc jsem byla nadšena z prostředku Home Cleaner. Je velmi praktický, má široké využití, a i když mi s ním nešla pořádně vyleštit zrcadla a sklo, rozhodně je mým nejoblíbenějším z uvedené trojice.“

„Celkově tedy všechny tři čističe hodnotím velmi kladně a doporučuji je (především Home Cleaner!) i dalším zákazníkům k vyzkoušení.“

Uff, to bylo vyčerpávající, že? 🙂

Kačce a Peťce moc děkuji za opravdu důkladné otestování a závěrem bych ještě ráda dodala, že všechny výrobky si můžete vhodným naředěním vyrobit z koncentrátů Power Cleaner, Universal Cleaner a Hand Wash. Na Borůvkovém kopečku zatím najdete Power Cleaner a to buď v plastu nebo tohoto pořádného macka ve skle.

A jak to máte s úklidem vy? Chisteete v souladu s přírodou nebo jste se k tomu zatím nepropracovali?

Kristina
Jsme dvě sestry - Lidka a Kristina. Milujeme kvalitní přírodní kosmetiku a rozumíme jejímu složení. Naučíme vás, jak rozpoznat, které ingredience jsou pro vaši pleť prospěšné, a které vám naopak mohou uškodit. Díky tomu už nebudete muset utrácet zbytečné peníze za nekvalitní přípravky, které nefungují, a často dokonce škodí našemu zdraví. Náš příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře