Proč jsme se rozhodly vytvořit Kosmetiku pod lupou?

O tom, že jsme se jako odbornice na složení kosmetiky nenarodily, jaká byla naše cesta k používání přírodní kosmetiky a proč vlastně Kristina založila e-shop s přírodní kosmetikou, si můžete přečíst v našem příběhu.

ALE PROČ JSME SE ROZHODLY ZALOŽIT KOSMETIKU POD LUPOU?

Hlavní důvody jsou hned tři:

  • Prvním jsou bezpochyby časté dotazy zákazníků našeho e-shopu ohledně složení. „Co znamená tato látka?“ “Je kolagen v tomto výrobku živočišného původu?“ „Obsahuje minerální make-up lepek?“ A mnohé další. Samozřejmě, že pro nás není problém na tyto otázky odpovědět, ale nebylo by lepší, kdybychom vás naučily, jak jednou provždy porozumět složení kosmetiky, abyste si příště na své otázky dokázali odpovědět sami?
  • Hodně nás tíží častá neznalost složení kosmetiky na internetu. Ať už se to týká běžných zákazníků, blogerů či některých provozovatelů e-shopů s přírodní kosmetikou. Spoustě lidem stačí vidět eco-friendly obal s nápisem „přírodní“ a už vrní blahem. Ale to, že daný výrobek obsahuje jen vodu, zahušťovadla, nějaký ten PEG a na konci se konečně krčí latinský název rostlinného výtažku, nevidí. A minimálně provozovatelé e-shopů by přeci měli rozumět tomu, co prodávají.
  • Tento bod úzce souvisí s tím předchozím a je o tom, že už jsme párkrát narazily na klamavé používání termínu „přírodní kosmetika“ nebo ještě lépe „kvalitní přírodní kosmetika“ samotnými výrobci. A to bohužel u značek a výrobků, kde to vůbec nebylo na místě.

Souhlasíme s tím, že i kosmetika bez certifikátů může být kvalitní a netestovaná na zvířatech. Ale je nám hodně proti srsti, když taková značka využívá nevědomosti „běžných“ spotřebitelů a přidává do výrobků látky, které by s certifikáty přidávat nemohla.

A tak jsme se rozhodly, že vás naučíme, jak snadno rozklíčovat složení kosmetiky během chvilky. Při rozhodování, zda si krém koupit nebo ne, se už budete moct rozhodnout jen podle sebe a do pasti vás nedostanou lživé slogany, ani nepřesné informace.

NA CO SE TEDY MŮŽETE TĚŠIT

  • Na zajímavosti a doporučení ze světa přírodní kosmetiky
  • Na podstatné informace a novinky
  • Na informace ze zákulisí Kosmetiky pod lupou i e-shopu Blueberry Hill
  • Na jednoduché návody na výrobu vlastní přírodní kosmetiky
  • A tradááá! V nejbližší době pro vás chystáme ebook zdarma, který pomůže všem, kteří chtějí správně rozumět složení kosmetiky. Pokud už nechcete při nakupování na internetu hodinu googlit, jestli daná věc stojí za nákup nebo ne, je e-book stvořený právě pro vás! A pokud si hlavu úplně stejně lámete nad regálem v drogerii, tak si e-book stáhněte taky!

Budeme rády za každou zpětnou vazbu, za jakékoliv dotazy a za každé stažení našeho e-booku zdarma. Protože od teď už budeme přeborníci na přírodní kosmetiku všichni!

A jak to máte Vy? Řešíte složení kosmetiky, kterou používáte? Jaké informace ohledně složení kosmetiky byste na Kosmetice pod lupou uvítali?

Lidka
Jsme dvě sestry - Lidka a Kristina. Milujeme kvalitní přírodní kosmetiku a rozumíme jejímu složení. Naučíme vás, jak rozpoznat, které ingredience jsou pro vaši pleť prospěšné, a které vám naopak mohou uškodit. Díky tomu už nebudete muset utrácet zbytečné peníze za nekvalitní přípravky, které nefungují, a často dokonce škodí našemu zdraví. Náš příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře