Jak aplikovat pleťový krém, abyste z něj vytěžili maximum!

Krém si nanáší na pleť každý den velká spousta z nás.  Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jak takový krém správně aplikovat?

Teď si možná říkáte, že ty holky už asi nemají o čem psát, když nám chtějí udílet rady ohledně něčeho tak primitivního, jako je nanášení krému. Věřte mi ale, že někdy to s těmi krémy zas tak jednoduché není…

A témat na články máme v rukávu ještě požehnaně! 🙂

Mnohdy se setkáváme s připomínkami typu:

„No když ten krém ale vůbec nehydratuje!“

„Ten krém je opravdu hodně mastný a trvá věčnost, než se vsákne do pleti.“

„Tento produkt je mi úplně k ničemu, když na něj nemůžu hned nanést make up.“

Přijdou Vám ty věty povědomé? Pojďme si v tom společně udělat jasno!

Vtip je totiž v tom, že krémy mohou být založeny na různém základu, a v závislosti na tom se liší i jejich aplikace.

1. HYDRATAČNÍ KRÉMY

  • Jako první složku ve složení mají většinou vodu, popřípadě květovou vodu (Např: Aqua, Rosa Damascena Flower Water).
  • Dalšími složkami už můžou být rostlinné oleje a másla.
  • Mají lehkou konzistenci.
  • Díky obsahu vody se mohou aplikovat rovnou na suchý obličej – voda pomůže všem účinným látkám, obsaženým v krému, dostat se rovnou do pokožky.
  • U tohoto typu krému si nemusíte tolik hlídat, kolik si ho na obličej naplácáte.
  • Tyto krémy jsou ideální jako podklad pod make-up.

Typickým představitelem takového typu krému je například Hydratační krém s marulovým olejem a komplexem ceramidů od značky Dulcia Natural.

2. VÝŽIVNÉ KRÉMY NA BÁZI OLEJŮ

  • Na začátku složení stojí rostlinné oleje (Např. Prunus Armeniaca Oil).
  • Mohou mít olejovou, gelovou, popř. i tužší a hutnější konzistenci.
  • Oleje se vstřebávají do pleti až v kombinaci s vodu. Proto je před aplikací nutné obličej zlehka postříkat květovou vodou, aplikovat krém ihned po vyčištění pleti nebo se stačí krémem namazat po sprše či koupeli, kdy je pleť ještě napařená a póry jsou otevřené.
  • U tohoto typu krému si dejte pozor na množství.  Obvykle vystačí množství o velikosti hrášku (hrášku, ne hrachu!) na celý obličej. Pokud to s množstvím přeženete, všechen krém se nemusí vstřebat a může na pleti vyvolat i nějakou tu neplechu. Pokud se aplikuje správné množství, krém je velmi účinný a díky malé spotřebě Vám balení vydrží věky.

V této skupině se mi okamžitě vybaví krémy od Akamuti. Konzistencí mi trochu připomínají vazelínu. Ale konzistence je naštěstí jediná věc, která tyto dva produkty pojí dohromady. 🙂

3. ŠLEHANÉ KRÉMY

  • Na prvních místech ve složení jsou většinou rostlinná másla (Např. Mangifera Indica Seed Butter).
  • Mají tužší, ale nadýchanou konzistenci a při dotyku s pokožkou se krém roztápí.
  • Aplikace je stejná jako u pleťových krémů na bázi olejů. Ťupněte prstem do kelímku a malé množství rozetřete na navlhčený obličej.
  • U tohoto typu krému doporučuji nanášet opět minimální množství. Méně znamená více. Pokud to s množstvím přeženete, budete mít na obličeji nepříjemný, mastný pocit. Pokud se aplikuje malé množství a na vlhkou pleť, krém se během chvilky vsákne.

A tady je místo pro mého šlehaného oblíbence! Olivový krém od slovenské značky Navia.

Je tedy hloupost nadávat na šlehaný krém jen proto, že se do pleti ani po minutě nevstřebal. A jak to měl, chudák, udělat, když jste jej nanesli na suchou pleť?

Za sebe můžu říct, že ráno, když potřebuji nanést rychle make up, a nechce se mi čekat ani minutu na vstřebání krému, použiji některý z hydratačních krémů. Ale večer, panečku! To nikam nespěchám a nechám se rozmazlovat moc ráda.

Momentálně si ujíždím na již zmíněném krému od Navia, ale moc ráda mám i různá pleťová séra nebo ryze čisté oleje. Ale o těch si něco řekneme zase příště.

A jaké složení krémů preferujete Vy?

Kristina
Jsme dvě sestry - Lidka a Kristina. Milujeme kvalitní přírodní kosmetiku a rozumíme jejímu složení. Naučíme vás, jak rozpoznat, které ingredience jsou pro vaši pleť prospěšné, a které vám naopak mohou uškodit. Díky tomu už nebudete muset utrácet zbytečné peníze za nekvalitní přípravky, které nefungují, a často dokonce škodí našemu zdraví. Náš příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře